Rudar gre naprej

Bologna, 19. julija – Nogometaši velenjskega Rudarja so na povratni tekmi 1. kroga kvalifikacij za evropsko ligo premagali sanmarinski Tre Fiori s 3:0 (1:0) in se uvrstili v drugi krog, v katerem bodo igrali proti romunski ekipi FCSB oziroma Steaui. Prva tekma pred tednom dni se je v Velenju končala s 7:0.

Navkljub visoki prednosti s prve tekme knapi niso ničesar želeli prepustiti naključju. Od prve minute so napadali gol Tre Fiorija, ki je navkljub številnim strelom Rudarja klonil šele v zaključku prvega polčasa. V 43. minuti je pot žogi v mrežo našel Klemen Bolha.

Trener Rudarja je na začetku drugega polčasa opravil dve menjavi, že v prvem napadu pa so njegovi izbranci zadeli drugič na tekmi. Robert Pušaver se je vpisal med podajalce, prav rezervist Vlatko Šimunac pa je velenjsko vodstvo podvojil.  V 71. minuti so Velenjčani povečali svojo prednost na 3:0, Šimunac je zadetku dodal še asistenco, zadel pa je Abu Kamara in postavil končni izid.