ŽRK Velenje ostaja v elitni druščini

Mesto med elito so si po tretji zaporedni zmagi že tri kroge pred koncem končnice za mesta od petega do osmega zagotovile velenjske rokometašice. Po zmagah proti Ptuju in Krki so si minulo soboto popoln izplen priigrale še proti Izoli (25 : 24).

Prvi polčas na Primorskem so z minimalno prednostjo dobile Velenjčanke (12 : 11), ki so na polovici prvega dela povedle že za štiri (9 : 5), a so Izolčanke hitro ujele priključek in se približale na gol zaostanka. Tudi v drugem delu so domačinke držale korak s tekmicami in izid večkrat poravnale, nazadnje 15 minut pred koncem (18 : 18). Gostje so se v nadaljevanju oddaljile na +3, vendar so jim Primorke znova zadihale za ovratnik in poskrbele za tesno končnico, ki se je vendarle odvila po meri Velenjčank. Te se na tekmovalni parket vračajo v torek, 7. maja, ko bodo v Rdeči dvorani gostile Ptujčanke.

Petra Tomić, ŽRK Velenje: »Vedele smo, da prihajamo na zelo težko tekmo. Izola letos igra odlično, kar je pokazala tudi na zaključnem turnirju Pokala Slovenije. Začele smo zelo dobro, vmes malo popustile, vendar smo na koncu zasluženo slavile zmago. Čestitke tudi Izolčankam za borbo.«