Velenjčani preskočili še škofjeloško oviro

Rokometaši Gorenja Velenja tudi po 24. krogu ostajajo v najboljšem položaju za osvojitev naslova prvaka.
V petek so na domačem parketu vknjižili še devetnajsto zmago, s 33 : 27 so ugnali Urbanscape Loko. Ta je sicer bolje odprla obračun, izkoristila uvodne težave Velenjčanov in povedla s 4 : 1.

Domačini so pobudo prevzeli v drugi polovici prvega dela, ko je za izenačenje in nato še za vodstvo zadel Jernej Drobež (6 : 5). V 17. minuti je velenjska zasedba prvič povedla s +3, prednost treh zadetkov pa je kljub vztrajnim Škofjeločanom, ki so se vmes približali na zgolj gol, odnesla tudi na odmor (17 : 14).

V drugem polčasu so gostje nadaljevali z lovom na gostitelje, 15 minut pred koncem so izid tudi poravnali (23 : 23), a več od tega niso zmogli. Varovanci Zorana Jovičića so se z delnim izidom 4 : 0 znova oddaljili (27 : 23), tokrat vodstva niso izpustili več iz rok.
»Zavedamo se, da moramo do konca tekme vse tekme zmagati, zato je najbrž v uvodnih minutah pri nas prisotno nekaj nervoze. Vedeli smo, da nas čaka napeta in težka tekma, kar se je videlo že na začetku, ko so povedli za tri. Nato smo uspeli prvi polčas dobiti, Loka nas je potem v drugem spet ujela. Že nekaj tekem nihamo v igri, ampak dokler tekme zaključujemo z zmagami, je to manjšega pomena,« je srečanje povzel Tilen Sokolič, z desetimi zadetki najboljši strelec obračuna.

Enega manj je na strani Škofjeločanov dosegel Jaka Soršak.

Nov šok so v 24. krogu doživeli Celjani, proti Slovanu so vknjižili že peti poraz (27 : 32). Da najtrofejnejši slovenski klub letos ne bo ubranil krone, je bilo sicer bržkone jasno že pred tedni, nov poraz je bil tako zgolj še zadnji žebelj v krsto kluba, ki je ravno pred 20 leti slavil naslov evropskega prvaka. V boju za prvaka pa še ostajajo Trebanjci, ki so v 24. kolu ugnali Sviš (29 : 22) in zadržali mesto na vrhu prvenstvene razpredelnice, kjer imajo dva kroga pred koncem točko naskoka pred Velenjčani. Ti so odigrali tekmo manj, pred Trimo pa lahko skočijo že danes, na sporedu je namreč zaostala tekma 21. kola proti Dobovi.