Projekt Spominski center 1991 je zaključen

Muzej Velenje je sklenil pet let trajajoči projekt ureditve Spominskega centra 1991 s Parkom državnosti in ob tem povabil na krajšo slovesnost pripadnike veteranskih in domoljubnih organizacij ter druge soustvarjalce projekta. Kot je dejal kustos Muzeja Velenje, Vinko Mihelak, je pri zbiranju podatkov in drugega gradiva za spominski center in publikacijo, ki je ob tem izšla, sodelovalo več kot 150 ljudi; ob tej priložnosti so jo ponatisnili s popravki in dodatnimi podatki.

»S centrom sem zelo zadovoljen. Projekt je sicer lokalen, predstavlja pa zgodovino Šaleške in Zgornje Savinjske doline, ki sta bili v času osamosvajanje združeni v enotno vojaško območje. Lahko pa je dober primer in zgled tudi ostalim delom Slovenije. Upam, da že v kratkem dobimo tudi osrednji državni muzej, in mislim, da si ga Slovenija in Slovenci zaslužimo,« je dejal Mihelak.

Spominski center je zunanja enota Muzeja Velenje, in tako kot so sodelovali pri njegovem nastajanju, še vedno tesno sodelujejo z vsemi velenjskimi domoljubnimi in veteranskimi organizacijami. V prvi vrsti z Območno zvezo Veteranov vojne za Slovenijo Velenje in s Policijskim veteranskim društvom Sever za celjsko območje, odbor Velenje, prav tako pa z Območno zvezo slovenskih častnikov Velenje, Združenjem borcev za vrednote NOB in Društvom brigadirjev.

Obiskovalci Spominskega centra so različni; veliko je članov različnih društev, predvsem veteranskih organizacij z vseh koncev Slovenije, od Primorske do Prekmurja.