Celje tokrat uspešnejše

Celje, 3. novembra – Nogometaši Celja so v tekmi 15. kroga prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar z 2:1 (2:0). Večji del prvega polčasa so prevladovali gostje, ki so si tudi pripravili nekaj priložnosti. Prvo je Johnu Maryju ubranil vratar Metod Jurhar, drugo je imel Milan Tucić, a tudi ni bil uspešen. V 22. minuti je Robert Pušaver lepo podal v kazenski prostor, kjer pa žoge Mary ni najbolje sprejel in ni bil nevaren. Potem pa so prevladali Celjani in na hitro v mrežo Velenjčanov spravili dva gola. V drugem polčasu je Rudar skušal popraviti zamujeno, a mu je za kaj več, kot častni gol Edina Januzovića, zmanjkalo časa in sreče.

Celjani so se tako maščevali Velenjčanom za poraz na prvi letošnji medsebojni tekmi, ko je bilo v Velenju v 6. krogu prav tako 2:1.

V naslednjem krogu, 18. novembra, bo Rudar Velenje gostil Gorico.