Brez možnosti za preboj v četrtfinale

Rokometaši Gorenja Velenja tudi v Našicah niso prekinili uroka evropskih gostovanj. Potem ko so na domačih tleh proti Nexeju iztržili točko (27 : 27), so na povratnem obračunu, tekmi 3. kroga glavnega dela lige Evropa, minuli torek zabeležili visok poraz (27 : 34) in še pred zadnjo tekmo ostali brez možnosti za četrtfinale.

Hrvaško ekipo, od katere se je prav pred prvim srečanjem z osami nepričakovano moral posloviti slovenski strokovnjak in med drugim nekdanji trener velenjske zasedbe, Branko Tamše, je tudi na povratni tekmi vodil nekdanji selektor slovenske izbrane vrste Kasim Kamenica. Dan po tekmi je na njegov stolček sedel še en nekdanji selektor Slovenije, Veselin Vujović. Ta je s tribune spremljal svoje nove varovance, ki so večji del obračuna držali prednost dveh ali treh golov, dvome o zmagovalcu pa razblinili dobrih deset minut pred koncem.
Velenjčani so obračun sicer odprli solidno, v prvem polčasu so držali korak s tekmeci in se na odmor odpravili z zaostankom dveh golov (15 : 17). Tudi v uvodnih minutah drugega dela so še parirali hrvaški zasedbi, imeli so tudi možnost za preobrat, nato pa so jim moči pošle. Izkušeni gostitelji so znali izkoristiti nezbranost tekmecev, si kmalu po vstopu v zadnjo četrtino srečanja priigrali prednost petih zadetkov (28 : 23) in na koncu zanesljivo slavili (34 : 27).

Znova je v ključnih trenutkih obrambe zbiral domači vratar Dominik Kuzmanović, odlično pa je svoje igralce razigral nekdanji rokometaš Velenja, Marko Bezjak. Ivan Sršen in Manuel Štrlek sta za Nexe prispevala po sedem zadetkov. Prav toliko jih je na strani Velenjčanov dosegel Enej Slatinek Jovičić.

»Mislim, da smo tekmo odprli z dobrim pristopom, predvsem v obrambi. Imeli smo sicer nekaj zgrešenih čistih strelov, kar so domačini izkoristili in se nekoliko odlepili. V drugem polčasu smo spet preveč čistih strelov zgrešili oziroma nam jih je njihov vratar ubranil, kar je na koncu naneslo takšno razliko. Danes žal nismo zdržali tempa in Nexe je zasluženo slavilo,« je po tekmi povedal strateg Velenjčanov, Zoran Jovičić.
Njegovi varovanci se z dvema točkama nahajajo na zadnjem mestu v skupini 2. Na repu bodo svojo evropsko pot tudi zaključili, v 3. krogu je namreč Sävehof premagal Skjern in si zagotovil vsaj tretje mesto. Švedi imajo na svojem računu 5 točk, šest jih ima danska zasedba, ki so jo po torkovi zmagi na vrhu zamenjali hrvaški podprvaki (7 točk).

Evropsko pot Velenjčani zaključujejo naslednji torek, 5. marca, ko je na sporedu še domači obračun proti Skjernu, ki je na prvi tekmi na Danskem slavil s 45:31.