Ose do osmine finala Pokala Slovenije

Aktualni pokalni prvaki so se včeraj, 9. novembra, uspešno podali v boj za ubranitev naslova. V Dobovi so se veselili zmage s 33 : 24, ki jim je prinesla napredovanje v osmino finala Pokala Slovenije.

Velenjčani so po izenačenih uvodnih minutah prevzeli pobudo na igrišču in povedli z 8 : 4. Deset minut pred koncem prvega polčasa so svojo prednost povišali na pet golov (12 : 7). Domačini so se jim nato približali na tri zadetke zaostanka (9 : 12), a so ose ponovno stopile na plin in si do odmora priigrale vodstvo s šestimi goli (17 : 11). Tudi drugi polčas so velenjski rokometaši odprli dobro in svojo prednost še povišali (20 : 11). Tekmo so mirno in brez težav z visokim vodstvom pripeljali do konca in se veselili zmage s 33 : 24.

Najboljši strelec tekme je bil s sedmimi zadetki Peter Šiško. Pri Dobovi pa je bil strelsko najbolj razpoložen Ignjat Nešić.