Gorenje tokrat zlahka do novih točk

Velenje – Rokometaši Gorenja so v 7. krogu lige NLB po pričakovanjih visoko porazili ormoški Jeruzalem s 37:22 (20:9). To je sicer šele tretja zmaga Gorenja v državnem prvenstvu, in zato še vedno močno zaostajajo (kar osem točk) za vodilnima tekmecema iz Celja in Ribnice.

Ose so na današnjem dvoboju od prve do zadnje minute imele vse vajeti igre v svojih rokah. Že po slabih dvajsetih minutah igre so si priigrale prednost sedmih golov (14:7), in v tem ritmu  so igralci Gorenja nadaljevali vse do konca dvoboja.

V velenjski ekipi sta bila na današnji tekmi najbolj učinkovita Vlado Matanović z desetimi in Ibrahim Haseljić s šestimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu gostovala v Slovenj Gradcu, ki je očitno vse boljši in je tokrat v gosteh presenetil Maribor Branik ter zmagal z 31:29.