Celjani odnesli lovoriko

Portorož, 29. avgusta – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so v sobotni tekmi v Portorožu premagali velenjsko Gorenje z 29:27 (15:11).
Izbranci velenjskega stratega na celjski klopi Branka Tamšeta so začeli odločno in že v zgodnjem obdobju tekme povedli s 4:1. Velenjčani so bili vseskozi v rezultatskem primanjkljaju, največ za pet golov na odmor pa so odšli z zaostankom štirih golov (11:15).
“Ose” so odločno odprle drugo polovico tekmo, zelo hitro prepolovile zaostanek in pokazale veliko več srčnosti na igrišču ter v 51. po zadetku Senjamina Burića izenačile na 23:23. V 52. minuti so po golu Nejca Cehteta prvič na tekmi povedle s 24:23, tri minute kasneje pa je isti igralec povišal na 26:24. Celjani so po tem hitro izenačili na 26:26. V pravi srhljivki se je tehtnica zmage nagibala na eno in drugo stran, kanček več preudarnosti pa je bilo na strani celjskih rokometašev.
V velenjski ekipi sta bila najučinkovitejša Staš Skube in Mario Šoštarič s po šestimi zadetki.