Rudar presenetil Domžale

Domžale, 14. julija – Nogometaši Domžal in Rudarja so se v 1. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1), kar seveda precej bolj ustreza Rudarju, ki letos ne goji tako visokih ambicij, kot Domžale.

Domžale so po evropski zmagi na Malti pričakovale manj ambicioznega tekmeca. Ta jih je presenetil z dobro in napadalno igro, tako, da so se Domžale kar dvakrat znašle v zaostanku, a na koncu le izvlekle točko. Z dvema goloma se je pri Rudarju izkazal Žiga Škoflek. Ta je že v prvi minuti zagotovil gostujočim igralcem vodstvo, ko je od sredine prodrl do kazenskega prostora in s 17 metrov zadel spodnji desni kot domačih vrat.

Prvi polčas je potem minil v terenski premoči domačinov, ki so najprej skušali izenačiti (to so naredili že po dveh minutah nadaljevanja), potem pa doseči še drugi gol. Toda na odmor sta ekipi odšli z neodločenim izidom.

V drugem polčasu je Škoflek v 51. minuti Velenjčane popeljal do novega vodstva, potem ko je v mrežo pospravil odbito žogo Sorčana po strelu Milana Tučića. V 62. minuti so domači izenačili z bele točke.

Velenjčani bodo v soboto gostili »jezni« Maribor, ki je na prvi tekmi prvenstva pogrnil doma s Triglavom Kranj.

Kako so igrali drugi? Sezona se je začela v soboto, ko sta Aluminij in Triglav slavila v gosteh. Kidričani so ugnali novinca v Prvi ligi, CB24 Tabor Sežano z 2:0, Kranjčani pa so presenetili Maribor, ki brani naslov. Nogometaši Olimpije so v nedeljo v ljubljanskem dvoboju z 2:0 v gosteh premagali debitanta med elito Bravo. Celje pa se je z Muro razšlo z neodločenim izidom 2:2.