Rudar do pomembne zmage

Velenje – Nogometaši velenjskega Rudarja so v 22. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Muro z 1:0 (0:0).

Rudarji so tudi brez kaznovanega Damjana Trifkovića dosegli pomembno zmago za uresničitev cilja – obstanka v ligi oziroma preboja v sredino lestvice. Tokrat so na kolena spravili Muro, ki je končala niz treh neodločenih izidov. Rudar je zabeležil drugo zaporedno zmago in je zdaj osmi, za šestouvrščeno soboško ekipo, zaostaja le dve točki.

Gol je padel v 76 minuti, ko je Leon Črnčič  podal z desne strani v kazenski prostor, kjer je bil povsem sam Aljaž Krefl, ki je zadel za 1:0. Dominik Radić bi lahko potrdil zmago v 82. minuti, ko je bil sam pred Obradovićem, a je žogo poslal malo mimo vrat.

Rudar bo v 23. krogu v nedeljo gostoval v Kidričevem.