Po dobri igri Rudarju le točka

Murska Sobota – Nogometaši Mure in Rudarja so pokazali zelo zanimivo in dramatično predstavo. Tekma je bila bogata z ritmom, lepimi akcijami in priložnostmi, na koncu pa sta se ekipi razšli z neodločenim izidom. S tem so lahko bolj zadovoljni Sobočani, ki so se po Mariboru še na drugi zaporedni domači tekmi izvlekli, tokrat so izničili zaostanek 1:3, tak rezultat je semafor kazal še v 78. minuti tekme.

Tekma se je začela po željah gostov. Že v 4. minuti je Marko Čosić lepo podal žogo v prazen prostor, v zadnjem času vroči Žiga Škoflek se je sam znašel pred vratarjem in ga s plasiranim strelom ob bližnji vratnici tudi premagal. Napadi gostov so se nato nadaljevali, vendar je tekma postala bolj izenačena in v 30. minuti so domači to tudi izkoristili in izenačili.

Toda Velenjčani so bili v drugem polčasu spet tisti, ki so se veselili prvi. V 54. minuti je Trifković pred golom lepo opazil Škofleka, ki je neoviran z glavo premagal Obradovića. Domači so sicer skušali zmanjšati zaostanek, a je bil nevaren tudi Rudar, ki je bil za napadalno igro nagrajen v 68. minuti, ko je po preigravanju v kazenskem strelu natančno streljal Milan Tučić, ki je svojo ekipo popeljal do vodstva z dvema goloma razlike.

Mura se ni predala. V 78. minuti je najprej znižala zaostanek, v tretji minuti sodnikovega podaljška pa izenačila.

Velenjčani so še enkrat odgovorili, Dominik Radić pa je celo dosegel gol, ki pa ga zaradi domnevnega nedovoljenega položaja (najbrž neupravičeno), sodnik ni priznal.

V naslednjem krogu bo Rudar gostil Aluminij.