Gorenje Velenje do pomembne zmage

Velenje, 17. februarja – V derbiju 18. kroga rokometne lige NLB so kroga so tretjeuvrščeni Velenjčani proti drugo uvrščenim Ribničanom odigrali odlično tekmo in  dosegli željeno zmago. Rokometaši Gorenja so v Velenju premagali Riko Ribnico z 31:29 (15:14).

Že začetne minute so pokazale, da si želijo zmago. Začeli so pogumno in si že v uvodu priigrali tri gole naskoka, zadnjič pri izidu 7:4. Ribničani so se sicer približali na gol, vendar Velenjčani vodstva niso dali iz rok. Ribničani so gostitelje sicer ujeli pri 12. golu, toda ob polčasu so domači vodili z golom prednosti.

V uvodu drugega dela so se gostitelji razigrali in z delnim izidom 6:2 postavili temelj za zmago. Ko so v 27. minuti izid povišal na 31:25, je bil zmagovalec znan, gostje pa so poraz le še omilili.

Pri Velenjčanih sta po osem golov dosegla Matic Verdinek in Aleks Kavčič.

V nadaljevanju prvenstva bodo Velenjčani prihodnji konec tedna v Rdeči dvorani gostili ekipo iz Škofje Loke.