Celjani jim ne ležijo

Slovenj Gradec, 30. avgusta – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so letošnji zmagovalci slovenskega superpokala, potem ko so v Slovenj Gradcu premagali Gorenje Velenje s 25:23 (13:10).

V prvem polčasu so bili vseskozi v vodstvu izbranci celjskega stratega Tomaža Ocvirka, njihova prednost je ves čas znašala dva gola, najbolj udarno pa so zaigrali v končnici prvega polovice tekme. V uvodu druge polovice tekme so zdesetkani Velenjčani zaigrali slabo in Celjani so jim po ušli na pet golov (15:10).

Izbranci velenjskega trenerja Zorana Jovičića niso vrgli puške v koruzo, zaigrali so bojevito ter se v 42. minuti približali na vsega en gol (16:17). A več ni šlo. Celjani so tako odnesli novo zmago in pokal.

V celjski ekipi je bil najbolj učinkovit Josip Šarac s šestimi, v velenjski pa Aleks Kavčič s sedmimi zadetki.

Na tekmi so podelili priznanja najboljšim posameznikom v minuli sezoni. Najbolj koristen igralec (MVP) in strelec (226 golov) je bil Matic Verdinek, najboljši vratar pa Emir Taletović (oba Gorenje Velenje).