Rudar premagal Krško

Velenje – Velenjčani so danes doma na stadionu ob jezeru gostili Krško. Dvoboj dveh nekdanjih prvoligašev, ki letos igrata še precej spremenljivo, je tokrat pripadel Rudarju, ki se je tako po številu točk odlepil od tega tekmeca. Rudar po porazu v prejšnjem krogu s Primorjem tokrat ni dovolil presenečenja in je 3:1 porazil goste ter se s to zmago spet zavihtel v zgornji del lestvice.

Gole sta v prvem polčasu dosegla Rob Rudonja in Sandro Jovanovič, v drugem polčasu pa so gol najprej dosegli gostje in si vlili kanček upanja, da iz Velenja ne bodo odšli poraženi, vendar pa je Nace Koprivnik ob koncu tekme še z enim golom le potrdil domačo zmago.

Rudar bo naslednjo soboto igral doma s Triglavom iz Kranja, ki skupaj z Gorico trenutno kroji vrh lestvice.