Rudar bliže vrhu

Velenje – Nogometaši velenjskega Rudarja so danes na domačem igrišču z dobro igro nadigrali Brežice  z rezultatom 4:1 in se trenutno prebili na četrto mesto v drugoligaški druščini.

Rudar je povedel v 26. minuti. Gol je po hitrem protinapadu dosegel Vito Batistić. Brian Sousa Saramago je nato dal drugi gol. Američan je zadel po podaji z desne strani igrišča in postavil izid polčasa.

Batistić je v 55. minuti kaznoval napako v zadnji vrsti Brežičanov, Saramago pa se je osmega gola sezone veselil v 64. minuti. Gostje  so nekaj minut kasneje dosegli častni zadetek.

Naslednjo nedeljo bo Rudar  igral v gosteh na Ravnah z ekipo Fužinar Vzajemci, ki je danes v gosteh izgubila s Primorjem. Vsekakor bo to velik derbi, saj je Fužinar za mesto in točko pred Rudarjem.