Pošteno so se oddolžili za poraz

Velenje – Rokometaši Gorenja so se nocoj v Rdeči dvorani v Velenju, v zaostali tekmi 15. kroga lige NLB, pošteno oddolžili ekipi Riko Ribnica, s katero so na gostovanju izgubili za gol, saj so jo odpravili kar z rezultatom 35:22 (18:11).

Velenjčani so v derbiju kroga prišli do svoje 11. zmage, s katero pa so ostali na tretjem mestu na lestvici, za drugouvrščenimi Ribničani, ki so doživeli drugi poraz, so se približali na tri točke.

Gorenje je velik delež posla tokrat opravilo že v prvem polčasu. Prednost so Velenjčani od začetka počasi večali in nekajkrat ob koncu polčasa vodili za sedem golov.

V uvodu drugega polčasa so izbranci Zorana Jovičića še povečali prednost, tudi na deset zadetkov in tako hitro razrešili vse dvome o zmagovalcu. Največja prednost je znašala trinajst golov.

Pri domačih je bil z devetimi goli najboljši strelec Matic Verdinek, pri gostih pa s petimi Rok Setnikar.

Gorenje bo v 16. krogu v nedeljo gostovalo v Kopru.