Ose pošteno popikale Dobovo

Velenje – Državni prvaki so po dveh uvodnih porazih proti trebanjskemu Trimu in Urbanscapu Loki dosegli prvo zmago v ligi NLB. Gosti iz Posavja v Rdeči dvorani niti približno niso bili kos izbrancem domačega trenerja Zorana Jovičića.  Zato je tudi zmaga domačih visoka. Dobovo so premagali s 35:21 (19:8), in si gotovo dvignili samozavest pred nadaljevanjem prvenstva.

Velenjčani so že po devetih minutah igre povedli z 8:3. V nadaljevanju pa tudi niso popuščali in so si že ob polčasu priigrali velikansko prednost (19:8).

Tudi v drugi polovici tekme so gostitelji še naprej igrali zavzeto, končna razlika pa to tudi potrjuje.

Ose bodo v prihodnjem krogu gostovale v Ivančni Gorici.

* Rdeča dvorana, gledalcev 100, sodnika: Marinkovič in Vidali.

* Gorenje Velenje: Panjtar, Taletović, Haseljić 2, Tajnik 2, Pajt 7, Velić, Starc, Miklavčič, Drobež 4, Sokolič 5 (3), Verdinek 7 (4), Šiško 3, Grmšek 1, Predović 3, Kavčič 1, Ravnikar.
* Dobova: Husejnović, Blaževič, Glogovšek 1, Šafranko 4 (1), Dragan 2, Luzar 1 (1), Matjašič, Kučič 1, Rantah 4, Šukić, Kamnikar 1, Mladkovič 3, Mlakar, Kozolić 4, Meris, Mijušković.
* Sedemmetrovke: Gorenje Velenje 7 (7), Dobova 4 (2).
* Izključitve: Gorenje Velenje 8, Dobova 12 minut.