Krka ni bila pretežek zalogaj

Velenje – Velenjčani, ki so prejšnji teden na zaostali tekmi premagali Urbanscape Loko, so bili danes v tekmi z zadnjeuvrščeno Krko veliki favoriti, saj so navsezadnje igrali v domači Rdeči dvorani.  Poleg tega je trener domačih Zoran Jovičić  svoje igralce opozarjal, da morajo vsako tekmo vzeti resno, saj si ne želi ponovitve lanske sezone, ko jih je nekaj nepotrebnih spodrsljajev in predčasen zaključek tekmovanja, stal boljše uvrstitve.

V prvem delu dvoboja je bila Krka sicer dokaj enakovreden tekmec, a po 20. minuti, ko so rokometaši Gorenja povedli z 10:8, so počasi vendarle začeli večati razliko in na odmor odšli s +5. To razliko so v drugem polčasu še malo povečali in Krko premagali z 28:21 (16:11).

Pri domačih so bili s po petimi goli najboljši Domen Tajnik, Kenan Pajt in Timotej Grmšek.

V naslednjem krogu bo spet večni dvoboj, saj se bodo Velenjčani v gosteh merili s Celjani.