Gorenju ni uspelo premagati uroka

Velenje, 27. aprila – Rokometaši Celja Pivovarne Laško so na današnji tekmi 5. kroga končnice lige NLB v gosteh premagali Gorenje Velenje s 30:27 (16:14). Velenjčanom tako še enkrat ni uspelo premagati aktualnih državnih prvakov, čeprav so bila pričakovanja tokrat velika, večja od rezultata, ki so ga uspeli iztržiti.  Pred 1500 gledalci so se tako Velenjčani, pet tekem pred koncem končnice, za pet točk oddaljili od vodilnih Celjanov, ki bodo v drugem delu končnice obe odločilni tekmi proti tretjeuvrščenim Ribničanom in Velenjčanom igrali v svojem Zlatorogu.

Varovanci gostujočega trenerja Tomaža Ocvirka so igrali bolj povezano v napadu, s preudarno igro in majhnim številom napak pa so Velenjčanom preprečili gole iz nasprotnih napadov. V 42. minuti je bila tekma sicer še povsem odprta, nato pa so Celjani izkoristili večji nabor kakovostnih igralcev. V 49. minuti so povedli za štiri gole (25:21), v končnici dvoboja pa po preudarni igri v kali zatrli vse velenjske poskuse po prevratu.

“Mojim varovancem ne morem ničesar očitati, v tem krasnem vzdušju so igrali po svojih najboljših močeh. Odločil je širši nabor igralcev celjske ekipe,” je po tekmi dejal trener Gorenja Jovičić.”

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v soboto, 4. maja, gostovala v Mariboru.