Danci zamrznili Gorenje

Holstebro, 29. novembra – Rokometaši Gorenja so na povratni tekmi 3. kroga evropskega pokala EHF v gosteh izgubili proti danskemu Tvisu Holstebroju s 27:32 in izpadli iz nadaljnjega tekmovanja. Ose, ki so prvi dvoboj izgubile s 25:29, so tudi drugo tekmo slabo odprle, napovedana strategija se je hitro razsula in obljube o izjemni tekmi so hitro padle v vodo, skandinavski tekmeci so jih namreč ves čas imeli pod nadzorom. V dvajseti minuti je bilo 7:11, velenjski zaostanek pa se do polovice tekme ni spremenil (14:18). Tudi drugi polčas ni prinesel spremembe, gostitelji so imeli na vse poskuse Gorenja ustrezne in pravočasne odgovore. Sanje o morebitni zmagi in nadaljevanju tekmovanja v EHF so tako padle v vodo. Sedaj se bodo morali osredotočiti na domače tekme in poskušati ujeti vsaj domači pokal.