Anita Horvat druga na atletskem mitingu v Avstriji

Slovenska rekorderka Anita Horvat (AK Velenje) je na atletskem mitingu v avstrijskem mestu Železno osvojila drugo mesto na 400 s 53,45 sekunde, zmagala je Avstrijka Susanne Walli (52,27).
Drugi je bil na atletskem mitingu tudi Jan Vukovič (Kladivar) na 800 m (1:49,28), slavil je Madžar Balazs Vindics (1:48,99). Joni Tomičić Prezelj (Olimpija) je bila druga v finalu B na 100 m ovire in je s 13,48 sekunde dosegla skupno četrti čas, najboljša je bila Italijanka Nicola Mosetti (13,26). Jan Kokalj je bil deveti na 3000 m (8:12,04), prvi je bil v cilju Avstrijec Marcel Tobler (8:04,88).

“Danes sem prvič v sezoni tekla na 400 m. Rezultat ni ravno sijajen, sem pa vseeno odprla sezono v teku na en stadionski krog. Naredila sem veliko tehničnih napak, poleg tega pa mi je bilo težko, saj sem večinoma tekla sama na zunanji progi. Računam, da bom v naslednjem teku napake odpravila in dosegla boljši čas,” je pojasnila Horvatova. (STA)