35. AMTK rally uspešno pod streho

Velenje – V soboto so se dirkači relija v Velenju pomerili za prve točke državnega prvenstva 2020. Kljub vsem težavam zaradi epidemije virusa, so uspešno izpeljali tekmo, ki je bila sicer precej skrajšana, potekala je tudi samo en dan, vozniki pa so se merili le na dveh različnih trasah, na katerih so izvedli le šest hitrostnih preizkušenj, po trikrat na trasi Skorno in na trasi Zavodnje. Direktor dirke AMTK Velenje Daniel Blažinčič je povedal, da je bilo organizirati dirko v teh časih zelo zahtevno, vendar so se zaradi jubilejnega 35. tekmovanja odločili, da jo izvedejo, kar jim je na koncu tudi uspelo.

Na startu je bilo oseminpetdeset posadk, med njimi pa tudi dirkači iz Avstrije, Nemčije, Italije, Madžarske in Hrvaške. Prvi favorit, slovenski državni prvak Rok Turk je skupaj s sovoznico Blanko Kacin (Hyundai i20 R5) zaradi tehničnih težav na koncu pristal na zanj nekoliko slabšem drugem mestu. Slavil je nekdanji madžarski prvak Andras Hadik, skupaj s sovoznikom Krisztianom Kertezskom (Ford fiesta R5), tretje mesto pa sta osvojila Aljoša Novak in Jaka Cevc (Škoda fabia R5).

Dve posadki sta bili tudi iz Avto kluba V-Racing Velenje, Robert Anželak in sovoznik Tadej Verdev (AMTK Velenje) sta nastopila s cliom 1,4 16v, mlada posadka Robert Kresnik in sovoznik Tadej Zaljuberšek (AMTK Velenje) pa z Zastavo yugo. Posadka Kresnik/Zaljuberšek, za katero je bil to drugi reli v življenju, se je na koncu veselila 2. mesta med mladimi vozniki in sovozniki do 23 let ter tudi drugega mesta v pokalu Yugo.