Gorenje Velenje premagalo Loko

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 19. kroga lige NLB uspešno premagali dokaj zahtevno ekipo Urbanscape Loko z 32:23 (17:14). Tako so se utrdili na tretjem mestu, Škofjeločani pa so po devetem porazu v tej sezoni zadržali svojo pozicijo v zgornjem delu prvenstvene lestvice.

V prvi polovici tekme se je v Rdeči dvorani odvijal dokaj enakovreden boj. Vendar pa so bili v prednosti ves čas varovanci domačega trenerja Zorana Jovičića, ki so si v zgodnjem delu priigrali štiri gole naskoka (9:5), a trdoživi gorenjski rokometaši so vselej ujeli stik z njimi in jim vztrajno dihali za ovratnik. Popustili so šele v končnici prvega polčasa, ki so ga ose zaključile s prednostjo 17:14.

V drugem polčasu so škarje in platno v svojih rokah imeli Velenjčani. Vselej so bili za korak ali dva pred tekmeci iz Škofje Loke. V 37. minuti so jim ušli na sedem golov (22:15) ter razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Matic Verdinek s sedmimi in David Miklavčič s šestimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 1. marca, gostovala v Trebnjem.