Branik se ni ubranil

Velenje – Rokometaši Gorenja Velenja so v tekmi 1. kroga končnice (od 1. do 6. mesta) lige NLB v Rdeči dvorani premagali Maribor Branik s 28:22 (17:12).

Velenjski rokometaši so sicer zmago proti Mariboru pričakovali, a so vseeno nadvse zadovoljni, da so uspešno odprli končnico državnega prvenstva. Povsem zanesljivi niso bili, saj se jim je prikradlo nekaj črnih minut, ki pa so jih pravočasno prekinili. Velenjčani so zaostajali le pri 0:1, potem pa so do odmora počasi večali prednost, ki je bila v 29. minuti celo najvišja 17:11, na menjavo strani pa so šli s petimi goli zaloge. Mariborčani so se v drugem polčasu precej bolj izkazali in v 55. minuti prišli do 22:24. Domači so potem zaigrali bolj zbrano ter tekmo sklenili z 28:22.

Najboljši strelec tekme je bil Gorenjev Aleks Kavčič s sedmimi goli. Velenjčani bodo v drugem krogu igrali v gosteh pri Urbanscape Loki.