Mlade glave vidijo svet drugače

V SAŠA inkubatorju so v sodelovanju z Razvojno agencijo SAŠA regije, v sklopu katere deluje Center za pravični prehod, in MO Velenje pripravili hackaton Green Hack, na katerem je sodelovalo več kot 50 dijakov Šolskega centra Velenje. Iskali so inovativne rešitve za ključna področja, ki bodo vplivala na oblikovanje velenjske regije: trajnostna mobilnost, ravnanje z odpadki in ogrevanje stanovanj.
»Vsi navzoči smo dobili potrditev, da mlade glave svet res vidijo drugače, saj so nas soočili z rešitvami in tudi izzivi, ki jih nihče ni pričakoval. S svežimi idejami in čisto svojim pogledom na aktualno dogajanje v lokalni skupnosti so spodbudili drugačen način k iskanju rešitev za izzive v domačem okolju. V njihovih rešitvah in idejah pa leži potencial za spremembe, ki lahko premaknejo meje našega razumevanja in delovanja.
Navdušili so s slogani: Zeleno Velenje za boljše življenje, Ogrejemo domove, ne okolja,« so dogodek komentirali pri Saša inkubatorju.
Zmagovalce v posameznih kategorijah je na podlagi ocenjevanja izbrala strokovna žirija predstavnikov Razvojne agencije SAŠA, MO Velenje in Komunalnega podjetja Velenje, Saša inkubator pa je posebej nagradil še najboljši predstavitveni video.
Večina dijakov se je tovrstnega dogodka udeležila prvič. Zmagale so ekipe Eko bojevniki – VR igra, Inovacija prevoza na delo in Zakup toplote. Ekipa zakup toplote je prejela posebno nagrado Komunalnega podjetja Velenje Nadzornik ogrevanja Šaleške doline za 1 dan. V dispečerskem centru bo lahko spremljala vhodne in izhodne temperature, vse parametre spremljanja ogrevanja in si ogledala eno izmed toplotnih podpostaj. Najboljši video pa je moderirala ekipa Zeleni Lokalc.