Zmaga na Madžarskem

Csurgo – Velenjske ose so danes odpotovale na Madžarsko, kjer so odigrale prijateljsko trening tekmo zaprtega tipa proti domačinom iz Csurga. Zmage so se veselili velenjski rokometaši, ki so domačine premagali s 33:28.

V ekipi Zorana Jovičića tokrat zaradi lažjih poškodb ni bilo Emirja Taletovića in Mihe Kavčiča. Prav tako sta manjkala Vlado Matanović, ki trenutno na evropskem prvenstvu zastopa hrvaške barve ter Ibrahim Haseljić, ki je del izbrane vrste Bosne in Hercegovine. Po daljšem okrevanju po poškodbi pa se v ekipo črno-rumenih vračata Aljaž Panjtar in Domen Tajnik.

Z Madžarskim Csurgotom, kjer igrajo tudi tri bivše ose (Rok Zaponšek, Nejc Cehte ter Gregor Potočnik) so se Velenjčani srečali že v poletnem pripravljalnem delu, in sicer so bili takrat za zadetek boljši Madžari (28:27).

Tokrat je bil rezultat do 45. minute poravnan na 23:23, v 50. Minuti pa so črno-rumeni ušli za dva zadetka in prednost do konca uspeli še povečati.

Najboljši strelec pri Velenjčanih je bil Verdinek z devetimi zadetki (9/9).