Za drugoligaša bolj žalosten prvi maj

Brežice, Dekani – V Brežicah je v ligi za prvaka pri četrtih domačinih gostoval osmi velenjski Rudar. V Dekanih pa so igralci iz Šmartnega ob Paki pri desetem Jadranu skušali ponoviti dobro igro iz prejšnjega kroga. Kljub temu da so se Šmarčani trudili, so iz Dekanov odšli poraženi. Edini gol so domači dosegli v drugem polčasu, ko je gostujočega vratarja presenetil strel iz kakšnih dvajsetih metrov.

Na Stadionu Brežice pa sta moči pomerili enajsterici Brežic in Rudarja. To je bilo drugo uradno srečanje med tema dvema nasprotnikoma. Prvega so v Velenju dobili konec lanskega avgusta Brežičani, Rudarji pa jim tudi tokrat niso bili kos. Še več. Domači so jim pošteno napolnili mrežo. Bilo je 4:0. V vsakem polčasu so jim dali dva gola.