Visoka zmaga proti Borcu jih je uspavala?

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so se na današnji zaostali tekmi iz 13. kroga lige NLB  v Rdeči dvorani razšli z neodločenim izidom z ekipo Urbanscapa Loke 24:24 (11:10). Velenjčani, ki so se pred kratkim v velikem slogu prebila v četrtfinale evropskega pokala in Borac iz Banjaluke na dveh tekmah premagali s skupnim izidom 64:44, so se na današnji zaostali tekmi proti tekmecem iz Škofje Loke precej namučili za polovičen izkupiček.  Ob tekmi manj imajo sedaj pet točk zaostanka za Celjem Pivovarno Laško.

Začetek tekme je sicer kazal povsem drugačen obraz, saj so domači povedli kar s 7:2, potem pa so Gorenjci vzpostavili ravnotežje na igrišču. Velenjčani so se na veliki odmor odšli le z golom prednosti (11:10), v začetku drugega polčasa pa spet ujeli pravi ritem in v 42. minuti povedli z 19:14. Po vodstvu s 24:18 v 50. minuti pa so močno popustili in Škofjeločanom dovolili, da so ob delnem izidu 6:0 uprizorili prvovrsten preobrat.

V domači ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tile Sokolič s petimi goli.

Velenjčani bodo naslednjo tekmo igrali v Dobovi.