Virus skrčil velenjsko rokometno ekipo

Zubri – Velenjske rokometaše  danes  čaka nov preizkus na evropskih tleh. Prvi “polčas” četrtfinala bodo odigrali na Češkem proti HC Robe Zubri, drugi “polčas” pa je na sporedu teden dni kasneje v Rdeči dvorani.

Ekipa iz Šaleške doline se je na dosedanjih evropskih tekmah predstavila kot zahteven tekmec. V drugem krogu so zanesljivo premagali italijansko Sieno s skupnim izidom 61:44, v tretjem krogu brez težav odpravili finsko ekipo Rihiimäki Cocks s skupnim izidom 62:52, v osmini finala so na kolena spravili še Borac iz Banja Luke in slavili visoko zmago s 64:44.

Vendar čas pred tekmo ni minil brez zapletov. Ose, ki so včeraj prispele na Češko, so po protokolu, ob prihodu v hotel, opravile test na koronavirus. Pri enem od igralcev je test pokazal pozitiven rezultat. Virus pa ne povzroča preglavice le med igralci, okužba je bila potrjena tudi pri sodniku iz ukrajinskega sodniškega para, ki bi moral danes soditi 1. tekmo četrtfinala evropskega pokala.

Okuženi igralec iz velenjske zasedbe je od včeraj v samoizolaciji, prav tako sodnik. Po trenutnih informacijah se bo tekma odigrala, sojenje pa bosta namesto ukrajinskega sodniškega para, ki sta bila predvidena za današnjo tekmo, opravljala sodnika iz Češke.

Tekmo četrtfinala evropskega pokala EHF med HC Robe Zubri in RK Gorenje Velenje bo mogoče spremljati na EHFTV  ob 18:00 (https://ehftv.com/home).