Velenjčani z zmago iz Ljubljane

Ljubljana  – Bilo je težje, kot so si Velenjčani morda mislili, verjetno lahko zapišemo ob novi zmagi rokometašev Gorenja, ki so se danes zvečer v Ljubljani udarili s povratnikom v prvo ligo, rokometaši Grosista Slovana. Ti so v 2. krogu lige NLB izgubili proti velenjskemu Gorenju s 23:28 (13:15). Varovanci Zorana Jovičića, so sicer poudarjali, da bo klub s tradicijo, kljub temu da so povratniki v slovenski eliti, zahteven nasprotnik. In res je bil. Velenjčanom, ki so sicer nadzorovali tekmo, nikakor ni uspelo pobegniti tekmecem za več kot tri zadetke, v 44. minuti pa so domači celo povedli za gol (19:18). Nato so Velenjčani le strnili vrste in deset minut pred koncem povedli za tri gole (22:19). Domači so se še enkrat približali na gol razlike, a je z dvema obrambama Emir Teletović zaklenil vrata. Tekma pa je bila po novih zadetkih Gorenja praktično odločena. Pri Velenjčanih je bil s sedmimi zadetki najbolj učinkovit Matic Verdinek.

V 3. krogu, prihodnjo soboto, bo Gorenje  gostilo Slovenj Gradec 2011.