Velenjčani na domačem bazenu do skupne zmage

Velenje, 14. januarja – V Velenju je minulo soboto potekal še 3. krog troboja. V seštevku vseh treh trobojev in vseh odplavanih disciplinah so plavalci in plavalke Plavalnega kluba Velenje osvojili 1. mesto. Zmagali so prav na vseh treh trobojih in prehiteli člane Plavalnega kluba Fužinar z Raven na Koroškem, ki so zasedli 2. mesto in plavalce iz mariborskega Branika. Na tekmovanju so nastopili tudi paraplavalci in paraplavalke iz skupine Delfinčki.

V kategoriji dečkov in deklic sta za zmage poskrbela Omar Mustafić (50 m prosto) in Pika Planko (50 m prosto in 100 m delfin).  Druga sta bila Tia Mrkonjič (200 m hrbtno) in Grega Navodnik (200 m hrbtno in 200 m prosto). Tretje mesto sta si priplavala Lana Lamešić (100 m prsno) in Omar Mustafić (200 m hrbtno in 200 m prosto). V kategoriji mlajših dečkov in mlajših deklic so za zmage poskrbeli Edin Ajšić (50 m prosto), Ria Rebec (50 m prosto, 200 m hrbtno in 200 m prosto) in Neža Šterk (100 m prsno). Drugega mesta so se veselili Adna Hadžiaganović (50 m prosto in 200 m prosto), Tibor Malbašić Vodovnik (100 m prsno) in Zarja Petrič (100 m prsno). Tretji pa so bili Edin Ajšić (200 m prosto), Adna Hadžiaganović (100 m prsno), Jošt Lesnjak (100 m prsno) in Zarja Petrič (50 m prosto in 200 m prosto).