V zaključku tekme se ni izšlo

Ribnica – Velenjčani so v Ribnico odšli dokaj zadržani, saj so predvidevali, da jih čaka težka tekma. To je tudi bila, domačini pa so na kolena položili državne in jih po današnji zmagi 31:29 (14:15) tudi prehiteli na razpredelnici. Ribničani za vodilnimi Celjani zaostajajo štiri, Velenjčani pa šest točk.

V 46. minuti je bila tekma še povsem odprta (22:22), v končnici dvoboja pa so v tamkajšnjem športnem centru zagospodarili izbranci domačega trenerja Roberta Beguša in tekmecem iz Šaleške doline prizadejali tretji poraz v tej sezoni.

V 54. minuti so si priigrali kar pet golov prednosti (28:23), lepo zalogo pa ubranili do konca tekme.

Med osami je bil najuspešnejši Tilen Sokolič z devetimi goli.

Velenjska ekipa bo v prihodnjem krogu, ki bo čez dva tedna, gostila Celje Pivovarno Laško