V sijajni končnici izborili točko

Aix-en-Provence – Rokometaši velenjskega Gorenja so na današnji tekmi 4. kroga skupinskega dela evropske lige v Franciji igrali nedoločeno proti Paucu 26:26 (14:17).

Slovenski prvaki so na svoji četrti tekmi skupinskega dela drugega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja po sijajni predstavi v končnici iztržili neodločen izid. Junak dvoboja je bil Tilen Sokolič, ki je najprej poldrugo minuto pred koncem znižal na 25:26, v sami končnici pa po uspešno izvedeni sedemmetrovki postavil končni izid 26:26.

Velenjčani so na uvodnih dveh tekmah v skupini C morali priznati premoč tekmecem iz nemškega Magdeburga in španske La Rioje, po zmagi nad sosedi iz hrvaških Našic pa so danes odščipnili točko tekmecem iz francoskega Aix-en-Provenca.

Na drugi današnji tekmi so Nexe premagali Logrono z 31:30, tekma Sävehof – Magdeburg pa je bila prestavljena.

Po nepolnem četrtem krogu je v vodstvu Nexe s šestimi točkami, Magdeburg jih ima pet, Sävehof (oba tekma manj) štiri, Gorenje in Logrono po tri, Pauc pa je doslej zbral točko.

Velenjčani so slabo začeli dvoboj v južnofrancoskem mestu, že po petnajstih minutah igre so zaostali za štiri gole (6:10). Izbranci Zorana Jovičića, ki so pred dnevi klonili v Ribnici, so se v nadaljevanju le zbrali in povsem zadihali za ovratnik gostiteljem, v 23. minuti pa so jih po golu 18-letnega Tarika Mlivića tudi ujeli in izenačili na 12:12.

V končnici prvega polčasa so malenkostno popustili in telesno močnejšim igralcem francoske ekipe dovolili, da so jim znova ušli na tri gole (12:15), s tolikšnim zaostankom so se podali tudi na veliki odmor (14:17).

Velenjčani so si sredi drugega polčasa pridelali največji zaostanek na tekmi (19:24), a so v zadnjih petnajstih minutah zaigrali precej bolje in se v 54. minuti po golu Ibrahima Haseljića približali na 23:25, poldrugo minuto pred koncem pa je Sokolič znižal na 25:26.

Francozi so nemudoma zahtevali minuto odmora, po njej pa so izgubili žogo. Slovenski prvaki so v zadnjem napadu iztržili sedemmetrovko, točko pa je po natančnem strelu prinesel Sokolič, s sedmimi goli tudi najbolj učinkovit strelec dvoboja. Gol manj je dosegel Haseljić, Aleks Kavčič pa je dosegel pet zadetkov.

“Ponosen sem na svoje igralce. Pokazali smo, kaj pomeni ekipna igra in trdo delo. Z borbeno in čvrsto obrambo in dobrim napadom smo danes zasluženo osvojili točko,” je po tekmi dejal Jovičić, medtem ko je Sokolič dodal: “Za nami je težka tekma. Imeli smo možnost za zmago, ampak smo naredili nekaj ključnih napak. Na koncu smo iztržili remi in tega smo zelo veseli. Domov odhajamo z zasluženo točko.”

Velenjska ekipa se bo v prihodnjem krogu v torek, 30. novembra v gosteh pomerila s hrvaškim Nexejem.