Ukleti domači teren

Velenje, 10. decembra - Kot, da je za Rudarje nerešljiva uganka domači teren, zmage na njem pa bolj slučajnost. Nogometaši Rudarja in Luke Koper so se v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z 2:2 (2:2). Primorci so hitro povedli z 2:0, a so domači še v prvem polčasu poskrbeli za novo točko na svojem računu. Delitev točk pomeni, da so Koprčani jesenski del končali na šestem, Velenjčani pa na sedmem mestu, kar ni bil njihov cilj, saj so upali, da bodo zlezli vsaj nekoliko više po lestvici.

Domače je v igri ohranil John Mary z dvema zadetkoma. Kaj več pa ni prinesel tudi drugi polčas. Domači so sicer več napadali, a učinkoviti niso bili.

Prvoligaše zdaj čaka zimski premor, v 22. krogu pa bodo Velenjčani konec februarja gostili Domžale.