Točke iz Velenja romale v Kidričevo

Velenje, 21. avgusta – Na stadionu Ob jezeru je bila v nedeljskem večernem terminu odigrana še zadnja tekma 4. kroga druge slovenske nogometne lige. Na štajerskem derbiju sta se pomerila nekdanja prvoligaša Rudar in Aluminij. V Velenje so z boljšo popotnico pripotovali nogometaši Aluminija, ki so si z dvema zmagama v gosteh in remijem na domačih tleh priigrali sedem točk ter skočili na vrh lestvice, medtem ko Velenjčani v letošnji sezoni še niso zabeležili zmage. Tri točke so jim ušle tudi tokrat, po zaslugi Nika Marinška so slavili gostje. Kapetan Aluminija je svoj četrti zadetek v sezoni dosegel v 38. minuti in že v prvem polčasu postavil tudi končni rezultat tekme (0 : 1). Kidričani so v prvem delu sicer nanizali še nekaj priložnosti za zvišanje vodstva, a se je na domačih tleh izkazal domači vratar Kristjan Sekulić. V drugem polčasu so gostje uspešno preprečevali poskuse velenjskih nogometašev in ubranili minimalno vodstvo. Varovanci Roberta Pevnika, ki je v preteklosti vodil tudi Velenjčane, so tako zabeležili nove tri točke in ostajajo ob boku Nafte in Krke na vrhu lestvice. Knapi pa se po štirih krogih s pičlima dvema točkama nahajajo na 12. mestu.

Trener Rudarja, Simon Dvoršak: “Ekipa je bila pred začetkom sezone precej spremenjena. Odšli so nekateri nosilci igre, prišlo pa je nekaj mladih igralcev, ki potrebujejo čas, da se privadijo na novo okolje. Z dosedanjim potekom prvenstva ne moremo biti zadovoljni, a če pogledamo na vse skupaj iz strokovnega vidika, je napredek v določenih segmentih igre očiten, potrebno bo le malo potrpežljivosti. Zavedamo se, kaj je treba popraviti. Določene okrepitve se niso znašle v novem okolju, zato smo takoj ukrepali in se sporazumno razšli, da smo v ekipo vnesli mir. Sedaj moramo dopolniti kader, potrebujemo vsaj dva izkušena igralca ,ob katerih bi se mladi igralci lažje in hitreje razvijali. Če bomo vsi v klubu dali vse od sebe, bodo rezultati kmalu vidni.”