Tesno, a zasluženo

Velenje, 7. novembra – Rokometaši Gorenja Velenja so v 9. krogu lige NLB doma z 31:30 (17:13) premagali Trimo Trebnje.

Velenjčani so pomembno tekmo začeli dobro in sredi prvega polčasa je bilo videti, da bodo prišli do lahke zmage. Toda potem ko so vodili že za osem zadetkov, so se na koncu za zmago morali precej potruditi. Trebanjci so tako doživeli drugi poraz na devetih tekmah, a ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice.

Gorenje je tekmo začelo udarno in že v sedmi minuti vodilo za štiri zadetke (6:2), na odmor pa odšlo s prednostjo štirih. Toda nadaljevanje je bilo na strani Trebanjcev, ki so rezultat v 48. minuti poravnali na 23:23. Domači so potem izkoristili dve njihovi izključitvi igralcev in ponovno prišli do treh golov prednosti (27:24) in kljub stresnemu zaključku, tekmo uspešno pripeljali do konca.

Prihodnjo soboto, 16. novembra, bodo Velenjčani gostovali pri zadnjih Izolčanih.