Taekwondoista Lipnikova in Vukančič evropska članska prvaka

Na Hrvaškem je med 27. marcem in 2. aprilom potekalo člansko, mladinsko, veteransko in otroško evropsko prvenstvo v taekwondoju verzije ITF. Slovenski taekwondoisti so osvojili 18 medalj, od tega 5 zlatih, 4 srebrne in 9 bronastih, pokal za najboljšo veteranko in pokal za 3. mesto med otroškimi reprezentancami. Med člani sta naslova evropskih prvakov osvojila člana velenjskega kluba Skala, Staša Lipnik in Dean Vukančič. Staša je v borbah do 72 kg premagala dve Čehinji in dve Grkinji, Dean pa v kategoriji do 85 kg Grka, Bosanca, Hrvata in Čeha.

Drugo mesto med starejšimi mladinkami je osvojila Pia Zoja Glavnik (Skala Velenje) v borbah do 52 kg. Bronasti medalji sta si med mlajšimi mladinkami v borbah do 50 kg priborili Ana Jan (Sun Šempeter) in Tina Sušec (Skala Velenje). V kategoriji dečkov in deklic sta naslova evropskih prvakov osvojila Lina Halilović (Skala Velenje) in Žan Kovačič (Sun Šempeter). Srebrno medaljo je v borbah do 55 kg osvojil Dominik Jerovšek (Skala Velenje) Na tretje mesto v formah rdeči pas se je povzpela Tadeja Sušec (Skala Velenje). Med veterankami od 40 do 49 let je postala evropska prvakinja v formah črni pas III. dan Tanja Verboten (Skala Velenje), ki je premagala predstavnico Finske. Tanja je osvojila tudi pokal za najuspešnejšo veteranko prvenstva. V skupnem seštevku medalj med otroci pa je slovenska otroška reprezentanca – Žan Kovačič, Lina Halilović, Dominik Jerovšek in Tadeja Sušec, osvojila pokal za 3. mesto.