Šoštanj gre proti vrhu lestvice

V medobčinski članski ligi Golgeter je bil sicer v 5. krogu konec minulega tedna derbi srečanje v Žalcu, kjer so gostili vodilne Krčane. Obe moštvi sta bili doslej še neporaženi, zato se je obetalo zelo zanimivo srečanje. Toda Krčani so pokazali zelo dobro igro in močno premagali domačine z rezultatom 1:5.
Ekipa Mons Claudius pa je tokrat gostila vse boljšo ekipo Šoštanja. Ta je to tudi dokazala in zmagala z rezultatom 2:3. Prvi polčas se je končal brez golov, v drugem pa so Šoštanjčani najprej dali tri, dva Smajl Delić v 50. in 66. minuti, enega pa Justin Urh v 75. minuti. Gostje so potem popustili in domačini so do konca tekme poraz ublažili.

Vojnik, ki je bil doslej še brez točke, je tokrat uspel iztržiti neodločen rezultat proti Ljubnemu. Bilo je 1:1.
Mozirje pa se je doma zneslo nad Vranskim in podaljšalo niz dobrih iger. Zmagali so s 4:1.

V Šentjurju so pričakovali trdo tekmo, a jim tokrat igralci Laškega niso bili kos. Zmagali so z rezultatom 6:1.