Sosedski derbi Gorenju

Velenje – Rokometaši velenjskega Gorenja so v 19. krogu lige NLB v domači Rdeči dvorani igrali z ekipo Slovenj Gradca 2011 in jo premagali z 28:22 (14:10).

V velenjski Rdeči dvorani sta se pomerila bližnja tekmeca. Gostitelji, ki jih bo še naslednji dve leti vodil Zoran Jovičić, so tekmo začeli kot tretjeuvrščeni na lestvici, gosti pa kot devetouvrščeni. Favoriti so tudi upravičili svojo vlogo in z novima dvema točkama nadaljevali niz neporaženosti, ki traja vse od 9. oktobra. Hkrati so se drugouvrščeni Ribnici, ki je izgubila v Celju, približali na zgolj dve točki zaostanka.

Sosedski obračun se je začel precej izenačeno, gostitelji pa so se sredi polčasa počasi začeli oddaljevati, v 21. minuti so po golu Matica Verdinka prvič vodili za štiri gole (9:5), Miha Kavčič pa je v 29. minuti zadel že za 14:9. Na glavni odmor sta ekipi šli s štirimi zadetki razlike.

Tudi v uvodu drugega polčasa so Velenjčani goste, ki so sicer imeli na voljo kar 12 sedemmetrovk, držali na podobni razdalji, ko pa je bil rezultat v 42. minuti že 20:12, je bil zmagovalec odločen. To je bila tudi najvišja prednost na tekmi.

Pri domačih je bil s šestimi goli najboljši Miha Kavčič, pri gostih pa Rok Cvetko s sedmimi, šest jih je dosegel s sedmih metrov.

Ose bodo v prihodnjem krogu v sredo, 26. februarja, gostovala v Trebnjem, Slovenjgradčani pa bo dva dni kasneje gostili Koper.