Šmartno presenetilo, Rudar po starem

Šmartno ob Paki, Velenje – Igralci Šmartna 1928 so si hitro opomogli po visokem porazu z Dekani (0:5), ki so ga doživeli v svojem ponovnem debiju v drugi ligi v prejšnjem krogu in tokrat premagali kar Kalcer Radomlje, ki se je lani potegoval za vrh lestvice in to na njihovem igrišču (0:1). Gol je v devetnajsti minuti dosegel Matevž Križnik.

Rudar Velenje pa je nadaljeval svojo staro zgodbo. Tokrat jih je na domačem igrišču v Velenju presenetil Vinatest Bilje (lani osmo moštvo druge lige), ki je do 90. minute celo vodil 2:0, potem pa so Velenjčani dosegli častni zadetek iz enajstmetrovke. Gol je dal Sanjin Lelić. Vsi trije zadetki so padli v drugem polčasu. Rudar je sicer od 39. minute igral brez enega igralca, ker je Damjan Trifkovič dobil rdeči karton. Očitno trenerja Rudarja Almirja Sulejmanoviča čaka še veliko dela.