Še ena zmaga med pripravami

Csurgo – Rokometaši Gorenja Velenja so v petek odigrali še drugo prijateljsko tekmo proti ekipi iz Csurga. Tudi tokrat so se zmage veselili velenjski rokometaši, ki so madžarsko ekipo premagali s 30:26.

V ekipi črno-rumenih tudi tokrat zaradi lažje poškodbe ni bilo Emirja Taletovića. Prav tako so manjkali Vlado Matanović, ki trenutno na evropskem prvenstvu zastopa hrvaške barve, Ibrahim Haseljić, ki je del izbrane vrste Bosne in Hercegovine ter Andris Celminš, ki se je pridružil reprezentančni akciji reprezentance Estonije.

V prvem polčasu je bil dvoboj izenačen,  ose pa so bile v rahli prednosti. Do konca polčasa se je zasedba iz Madžarskega Csurga uspela približati na zadetek zaostanka (17:16).

Drugi polčas so se črno-rumeni v 46. minuti po zadetku kapetana Davida Miklavčiča odlepili na +4 (25:21). Prednost so do konca srečanja tudi ohranili. Trener Velenja, Zoran Jovičić, je priložnost za igro ponudil tudi mlajšim igralcem. Končni rezultat 30:26 je postavil Tajnik iz sedmih metrov.

Najboljši strelec pri Velenjčanih je bil Aleks Kavčič s šestimi zadetki, sledil mu je Matic Verdinek s petimi.