S petimi goli prednosti na Finsko

Velenje – Rokometaši Gorenja so na današnji prvi tekmi tretjega kroga evropskega pokala premagali Cocks s 30:25 (16:11). Povratna tekma bo v soboto, 19. decembra, v Riihimäkiju.

Velenjski rokometaši, ki so v drugem krogu evropskega pokala zanesljivo izločili italijansko Sieno s skupnim izidom 61:44, so tudi na današnji prvi tekmi tretjega kroga, sicer z več napora, premagali finske tekmece. Na koncu so slavili s petimi goli prednosti, odločitev o njihovem napredovanju v osmino finala pa bo znana po povratni tekmi, ki bo čez teden dni v deželi tisočerih jezer.

Velenjčani so obračun v Rdeči dvorani začeli z zaostankom, a nato kaj kmalu povedli, vendar tekmecem niso uspeli pobegniti vse do konca prvega dela, ko so vendar prišli do večje prednosti in na odmor odšli z vodstvom 16:11.

Tudi v drugem polčasu ni šlo vse po načrtih, saj so se gostje domačim v 43. minuti približali na gol (19:18), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so domači fantje vendarle strnili svoje vrste in v 51. minuti povedli s 26:21, to zalogo v zadetkih pa obdržali do konca dvoboja.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Tilen Sokolič z osmimi goli, Aleks in Miha Kavčič sta prispevala po šest zadetkov.