Rudar z zmago iz Nove Gorice

Nova Gorica, 30. oktobra – Nogometaši Gorice so v 15. krogu Prve lige Telekom Slovenije izgubili proti velenjskemu Rudarju z 1:3 (0:0).
Velenjčani so se z zadnjih treh gostovanj v Novi Gorici vedno vračali poraženi. Tokrat pa so bili predvsem v drugem polčasu konkretnejši tekmec in zasluženo prišli do svoje pete zmage v sezoni, ki jih drži na sedmem mestu. Novogoričani pa so zapravili priložnost za približanje tretjeuvrščenim Domžalam, s šestimi porazi ostajajo peti.
V uvodu drugega polčasa so povedli Velenjčani. Po akciji Mateja Eterovića je žoga prišla v kazenski prostor do Mitje Lotriča, ki je sprožil, zadel Tineta Kavčiča, od njega pa se je žoga odbila v mrežo.
Že sedem minut pozneje so knapi vodili že z 2:0, potem ko je Dominik Glavina ob slabem posredovanju Grege Sorčana zadel z roba kazenskega prostora. Za Glavino, vodilnega strelca prvenstva, je bil to že deveti zadetek v sezoni.
Vse upe Gorice je kmalu po njihovem zadetku pokopal Rudarjev adut s klopi John Mary, ki je v 85. minuti zadel za 3:1.
Velenjčani bodo 16. krogu v soboto gostili Aluminij.