Rudar premagal Koper

Velenje, 30. julija – Nogometaši velenjskega Rudarja so v 3. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali Luko Koper z 2:0 (0:0).
Velenjčani so v 3. krogu prišli do prve zmage v novi sezoni. Junak te je bil John Mary, ki je v prvem nastopu v velenjskem napadu dosegel dva zadetka. Prvi polčas je minil v precej nepovezani igri na obeh straneh v drugem pa je bila igra bolj odprta, Koper je imel celo nekaj več od igre, a do pravih priložnosti ni prišel. V 79. minuti so gosti na igrišču ostali le z deseterico, saj je bil le nekaj trenutkov po vstopu v igro izključen Joel Omari Tshibamba. Številčno prednost so gostitelji unovčili v 87. minuti, ko je za 1:0 z glavo zadel debitant John Mary po podaji Damjana Trifkovića. Tik pred koncem tekme sta imela Trifković in Mario Babić novi priložnosti za domače, a je končni izid padel že po izteku dodatnega časa, znova je bil uspešen Mary.
Rudar bo v 4. krogu prihodnjo nedeljo gostil Domžale.