Rudar močno poražen v Mariboru

Maribor – Nogometaši Maribora so v 11. krogu Prve lige Telekom Slovenije premagali velenjski Rudar kar s 5:0 (3:0).

Mariborčani so tokrat prišli do precej lahke zmage nad zadnjeuvrščenim Rudarjem, ki vijolicam nikakor ni bil kos. Gostje, ki so še brez zmage,  so tako doživel tretji zaporedni in skupno že sedmi poraz. Mariborski nogometaši so že v prvem polčasu potrdili vlogo favorita in z goli v 19. ,  24.,  in 29. minuti prišli do lepe prednosti. Za 1:0 je poskrbel Rok Kronaveter, za 2:0 Rudi Požeg Vancaš, na 3:0 pa je spet povišal Kronaveter.  V drugem polčasu  je v 49. minuti zadel Aleks Pihler, v 85. pa je že itak polno rudarjevo mrežo napolnil še Dino Hotić.

Rudar bo v 12. krogu v nedeljo gostil Triglav. Morda bo to priložnost za njegovo prvo zmago v tej sezoni.