Rudar dobil prekinjeno tekmo

Velenje – Danes se je na stadionu ob jezeru nadaljevala in končala tekma med Rudarjem in Gorico, ki se je sicer začela v soboto zvečer, a je bila po 26 minutah zaradi močne megle prekinjena. Danes so odigrali še preostale minute.

Večji del tekme so bili nekoliko boljši domači nogometaši, kar se jim je  obrestovalo v 54. minuti, ko so dosegli vodilni zadetek. Zanj je poskrbel Damjan Trifković, ki je zadel iz prostega strela s kakšnih 18 metrov. Žogo je poslal prek živega zidu, meter pred vrati se je odbila in presenetila vratarja Sorčana ter končala v mreži. Čeprav so se ob koncu tekme igralci Rudarja predvsem branili pred poskusi Gorice, da vendarle izenači, so za drugi gol na tekmi spet poskrbeli domači. Prav v izdihljajih tekme je Vizinger ušel razredčeni obrambi Gorice; njegov prvi strel je Sorčan ubranil, toda žogo odbil v napadalca velenjske ekipe, ta pa jo je zlahka poslal v mrežo za končnih 2:0.

Velenjčani bodo v 17. krogu prihodnjo nedeljo gostovali v Kidričevem.