Praznik rokometa pripadel Celjanom

Že 127. rokometni derbi med velenjskimi in celjskimi rokometaši je napolnil Rdečo dvorano. Oba tekmeca sta v 3. krog vstopila s polnim izkupičkom točk, ose so namreč v prvih dveh krogih premagale Riko Ribnico in Maribor Branik, aktualni državni prvaki pa so si v priigrali zmago nad Krko in Ormožem.

Varovanci Zorana Jovičića so na letošnji superpokalni tekmi ekipi iz knežjega mesta po izvajanju 7-metrovk že pokazali zobe. A svojo moč so pred kratkim pokazali tudi Celjani, v skupinskem delu lige prvakov so namreč na domačih tleh premagali velik Kiel in vknjižili prvo evropsko zmago v sezoni. Več kot očitno so se na velenjski parket odpravili na krilih evropske zmage in poskrbeli za veliko manj tesno končnico, kakršno bi pričakovali na večnem derbiju.

Po izenačenem uvodu je gledalce v 6. minuti na noge dvignil prekršek nad Domnom Tajnikom. Celjski zunanji igralec Žiga Mlakar si je prislužil rdeči karton, nato je zaradi neprimernega odziva prejel še modrega. Zaiskrilo se je tudi v 20. minuti, ko je po še enem grobem prekršku nad Tajnikom rdeči karton prejel še Matic Suholežnik. Tudi izključitvi dveh izkušenih igralcev nista ustavili Celja, ki se je na odmor odpravilo s tremi zadetki prednosti (13 : 16). V drugi polčas so vstopili še bolj odločno. S čvrsto obrambo so preprečevali prodore nasprotnikov in se hkrati brez večjih težav prebijali v njihovo obrambo. Nadzorovali so potek srečanja in vsilili svoj ritem, ki velenjskim rokometašem ni dopuščal, da bi razvili igro. Gostje so povsem zasenčili ose in nekaj več kot 10 minut pred koncem povedli že z devetimi zadetki prednosti (19 : 28). Velenjčani so sicer uspeli nekoliko stopiti zaostanek, a ta je bil ob šolski igri Celjanov še vedno prevelik, da bi lahko prišli vsaj do točke. Gostje so ob sodnikovem žvižgu slavili s 33 : 28 in osam zadali prvi poraz v letošnji sezoni.

Emir Taletović, vratar Gorenja Velenja: »Težko je karkoli reči po takšni tekmi. Že v prvem polčasu smo igrali slabo, pa smo zaostajali samo za tri. V drugem polčasu se nam je zgodil totalni mrk v obrambi, v napadu smo se mučili,

Alem Toskić, trener Celja Pivovarne Laško: »V obrambi smo bili na vrhunski ravni, odigrali smo tako, kot smo se dogovorili. Na začetku tekme nas je zaskrbelo, ko smo ostali brez dveh za nas izjemno pomembnih rokometašev, rotacija se je posledično zmanjšala. Ostali rokometaši so dali od sebe zadnje atome moči, zato jim iskreno čestitam!«