Poraz v Španiji

La Rioja – Velenjski rokometaši so odšli v Španijo dokaj samozavesti v upanju, da lahko premagajo tamkajšnjo ekipo Logrono La Rioja, ki je pred tem visoko izgubila proti Sävehofu. Žal se ni izšlo po željah. Ose so v 2. krogu evropske lige v skupini C v drugem najmočnejšem evropskem tekmovanju izgubile tekmo s 26:31 (14:18).

Velenjčani so tekmo sicer dobro začeli in v 12. minuti z golom Kenana Pajta vodili že z 10:6, zatem pa so domači, sicer tretji v španskem prvenstvu zadnje tri sezone, z delnim izidom 6:2 izenačili v 20. minuti. Nalet domačinov se je nadaljeval, tako da so polčas končali s štirimi goli prednosti.

V drugem polčasu so se Velenjčani spet približali po golu Jerneja Drobeža v 36. minuti le na zadetek, toda nadaljevanje spet ni bilo uspešno, in domači so se do 42. minute ponovno odlepili za štiri gole (23:19). Španci so nato bolj ali manj vzdrževali nekaj golov prednosti, pred koncem so naskok še povečali na pet golov in tekmo končali z enako razliko.

Pri Velenjčanih je petkrat zadel Aleks Kavčič.

Ose v 3. krogu, 16. novembra,  gostijo Nexe.