Agonijo Rudarja se le podaljšuje

Kranj – Nogometaši kranjskega Triglava so se v 21. krogu Prve lige Telekom Slovenije srečali z velenjskim Rudarjem.

Triglav in Rudar sta pomlad začela z eno željo – željo po obstanku v ligi. Po današnji (skupno sedmi) zmagi s kar 3:0, polčas 1:0, je kranjska ekipa s 23 točkami precej varna, kar zadeva prvoligaški status, povsem drugače pa je pri Velenjčanih, pri katerih so napovedovali, da bodo presenečenje pomladi. Tako pa tudi po 21 krogih ostajajo brez zmage in so z vsega osmimi točkami trdno na zadnjem mestu lestvice.

Tekmeca sta začela tekmo previdno in v prve pol ure pravih priložnosti ni bilo, ne na eni ne na drugi strani, pa čeprav so oboji prišli do nekaj obetavnih strelov. Šele v 39. minuti je bilo malce bolj vroče v kranjskem kazenskem prostoru, kjer pa Dominik Radić po podaji pred gol ni prišel do pravega zaključnega strela. V izdihljajih prvega polčasa so domači nato povedli. Gol je dosegel Žan Kumer iz neposredne bližine.

Že v prvih sekundah drugega polčasa so bili blizu zadetka tudi Velenjčani, ko se je za strel z več kot 25 metrov odločil Mićo Kuzmanović, a je zatresel le prečko.  Domači igralec Bećiri je nato v 65. minuti zadel z roba kazenskega prostora, Gaber Petrić pa je v 83. minuti  postavil končnih 3:0.

Rudar bo v 22. krogu, v torek, gostoval pa v Kidričevem.